Svetovni dan glasnega branja

Vsako leto 5. februarja, obeležujemo svetovni dan glasnega branja, ki na pobudo organizacije LitWorld poteka že od leta 2010 (https://www.litworld.org/worldreadaloudday). Na naši šoli smo se odločili, da se pridružimo tej pobudi, in pri številnih urah so danes naši učenci glasno brali, pozorno poslušali in se tudi pogovarjali o prebranem. Geslo današnjega dne je »Read Aloud. Change the World«. Ob glasnem branju smo vsi osredotočeni na isto stvar, branje kvalitetnih besedil nam pomaga rasti – pridobivamo vedno več znanja in ob knjigah tudi dozorevamo.

Vabimo vas, da tudi doma namenite nekaj minut glasnemu branju. Starši in stari starši, berite danes skupaj s svojimi otroki in vnuki. Pa ne samo danes, skupno branje naj postane navada. Branje ni privilegij; branje, pismenost, razgledanost in zavedanje sveta okrog sebe in v sebi je in mora biti osnovna človekova pravica.

Vesna V. Pulko

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost